REKLAMA
Znaleziono 8141 wyników
Czesi kupują wielkie centrum logistyczne pod Bydgoszcząartykuł
Pokaż artykuł
Czesi kupują wielkie centrum logistyczne pod Bydgoszczą
Kolejna wielka transakcja na rynku nieruchomości magazynowych w Polsce. Czeski fundusz Reico Long Lease, powiązany z Česką spořitelną, przejął wielkie centrum logistyczne, zlokalizowane w miejscowości Białe Błota pod Bydgoszczą (powiat bydgoski), należące do firmy CBRE Investment Management. Obiekt ma 103,8 tys. metrów kwadratowych powierzchni i wynajmuje go znana międzynarodowa sieć odzieżowa LPP, a umowa ma charakter długoterminowy.
Ponad dwukrotne zwiększy się przesył gazu z Polski do Ukrainy. Ważna inwestycja na Podkarpaciu gotowaartykuł
Pokaż artykuł
Ponad dwukrotne zwiększy się przesył gazu z Polski do Ukrainy. Ważna inwestycja na Podkarpaciu gotowa
Ponad dwukrotne zwiększy się przesył gazu z Polski do Ukrainy. Ważna inwestycja GAZ-SYSTEM na Podkarpaciu gotowa. Stacja regulacyjno-pomiarowa w Hermanowicach przy granicy polsko-ukraińskiej, po zakończonej rozbudowie, uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Dzięki ukończeniu tej inwestycji - poprzez stację w Hermanowicach - możliwe będzie ponad dwukrotne zwiększenie przesyłu gazu w kierunku Ukrainy.
Agrobex Logistyka inwestuje po Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Agrobex Logistyka inwestuje po Poznaniem
Kolejna duża inwestycja polskiej firmy w aglomeracji poznańskiej. Spółka Agrobex Logistyka, wchodząca w skład Grupy Agrobex, realizuje nową inwestycję w miejscowości Nagradowice (w powiecie poznańskim, w gminie Kleszczewo). Powstaje nowoczesny kompleks magazynowo-logistyczny o docelowej powierzchni ponad 30 tys. metrów kwadratowych.
SEGRO i Logwin Poland przedłużają współpracę w Nadarzynieartykuł
Pokaż artykuł
SEGRO i Logwin Poland przedłużają współpracę w Nadarzynie
SEGRO, wiodący właściciel, deweloper i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, przedłużył umowę najmu z firmą logistyczną Logwin Poland. Spółka wynajmuje w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn powierzchnię blisko 3 500 metrów kwadratowych.
Stokrotka otworzyła w Olsztynie nowy magazynartykuł
Pokaż artykuł
Stokrotka otworzyła w Olsztynie nowy magazyn
Stokrotka otworzyła w Olsztynie nowy magazyn, stawiając kolejny krok w rozwoju swojej logistyki. Nowa przestrzeń pozwoli na jeszcze sprawniejsze dostarczanie produktów do sklepów w regionie, a pracownikom zapewni nowoczesną i komfortową przestrzeń pracy, w tym dostęp do zaawansowanych urządzeń i technologii wspierających codzienne obowiązki.
Kolejna znana firma stawia na Sosnowiec. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna znana firma stawia na Sosnowiec. Powstaną nowe miejsca pracy
Kolejna znana firma stawia na Sosnowiec. CAT LC Polska, operator logistyczny należący do międzynarodowego koncernu Groupe CAT z siedzibą we Francji wynajął 9 tys. mkw. powierzchni magazynowej z częścią biurową w Śląskim Centrum Logistycznym Sosnowiec III.
Grupa TVM zwiększyła powierzchnię magazynową w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa TVM zwiększyła powierzchnię magazynową w Polsce
Grupa TVM zwiększyła powierzchnię magazynową w Polsce o 10 000 metrów kwadratowych Większe obiekty w regionie Warszawy (Pruszków) i Poznania (Gądki) oraz magazyn w Gdańsku wzmacniają możliwości operacyjne firmy.
Na warszawskiej Woli szykuje się wielka rozbiórka. Biurowiec i magazyny znikną pod nowe, duże osiedle mieszkanioweartykuł
Pokaż artykuł
Na warszawskiej Woli szykuje się wielka rozbiórka. Biurowiec i magazyny znikną pod nowe, duże osiedle mieszkaniowe
Warszawski ratusz otrzymał wniosek dotyczący jednej z większych planowanych transformacji na Woli. Chodzi o teren przy ul. Jana Olbrachta 94, gdzie dziś stoją budynki biurowo‑magazynowe oraz wielopoziomowy parking. Inwestor chce je wyburzyć i zastąpić nowym zespołem zabudowy mieszkaniowej z usługami. Cała procedura prowadzona jest w trybie specustawy mieszkaniowej, co pozwala ominąć ograniczenia wynikające z miejscowego planu.
Ponad pół miliarda dolarów na inwestycje w 4 amerykańskie bazy wojskowe w Polsce. Zapłaci za nie Polskaartykuł
Pokaż artykuł
Ponad pół miliarda dolarów na inwestycje w 4 amerykańskie bazy wojskowe w Polsce. Zapłaci za nie Polska
Rząd Stanów Zjednoczonych zaakceptował plan inwestycji w cztery amerykańskie bazy wojskowe w Polsce — w Drawsku Pomorskim, Powidzu, Łasku i Wrocławiu. Łączna wartość prac to ponad 500 mln dolarów, jednak wszystkie koszty pokrywa strona polska. Informację ogłosił wiceminister obrony Cezary Tomczyk.
Filharmonia Pomorska zostanie rozbudowana. Wybrano wykonawcę długo wyczekiwanej inwestycji [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Filharmonia Pomorska zostanie rozbudowana. Wybrano wykonawcę długo wyczekiwanej inwestycji [WIZUALIZACJE]
W Bydgoszczy wybrano wykonawcę długo wyczekiwanej rozbudowy Filharmonii Pomorskiej. Przetarg wygrała firma Unibep, dobrze znana w mieście z realizacji innej prestiżowej inwestycji – budowy Akademii Muzycznej. To kolejny krok w kierunku modernizacji jednego z najważniejszych obiektów kultury w regionie. Koncepcję architektoniczną przygotowała pracownia Kozień Architekci.
Qair Polska uruchamia swoją największą farmę fotowoltaiczną w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Qair Polska uruchamia swoją największą farmę fotowoltaiczną w Polsce
Qair Polska, spółka energetyczna oferująca energię wyłącznie ze źródeł odnawialnych otwiera swoją największą farmę fotowoltaiczną w Polsce. Instalacja o mocy 80 megawatów, zlokalizowana na terenie gminy Golczewo, w województwie zachodniopomorskim, będzie generowała 71 GWh wyłącznie czystej zielonej energii rocznie.
Biura serwisowane i coworkingowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem najemcówartykuł
Pokaż artykuł
Biura serwisowane i coworkingowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem najemców
Biura serwisowane i coworkingowe już dawno przestały być miejscem tylko dla start-upów, freelancerów oraz niewielkich firm rodzinnych. Pandemia, wojna na Wschodzie oraz pogarszające się wskaźniki gospodarcze przyspieszyły popularność fleksów wśród dużych korporacji i średnich przedsiębiorstw. W efekcie krajowe zasoby elastycznej powierzchni systematycznie rosną, a w ostatnim czasie przekroczyły 320 tys. mkw. w nowoczesnych budynkach biurowych, a kolejne metry znajdziemy w kamienicach, bankach, centrach handlowych czy prywatnych mieszkaniach.
Amerykańska firma Avon inwestuje w zaplecze badawczo-rozwojowe w Garwolinieartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Avon inwestuje w zaplecze badawczo-rozwojowe w Garwolinie
Avon konsekwentnie inwestuje w rozwój w Garwolinie, gdzie działa największa i najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka firmy na całym świecie. 18 lipca br. odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę obiektu, w którym będą skalowane procesy wytwarzania nowych kosmetyków oraz prowadzone będą badania nad kluczowymi etapami ich produkcji.
PKP Intercity rozstrzygnęło największy pod względem liczby pojazdów przetargartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity rozstrzygnęło największy pod względem liczby pojazdów przetarg
Dziś został rozstrzygnięty przetarg na zakup 300 nowych wagonów, z prawem opcji na dodatkowe 150, dla PKP Intercity. To największy w historii przewoźnika, pod względem liczby pojazdów, przetarg taborowy. Za realizację projektu o wartości 4 238 580 000,00 zł brutto (6 357 870 000,00 zł brutto z opcją) odpowiadać będzie firma H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.
Nowe miejsca pracy. Prawie 1,5 mld złotych na modernizację 150 wagonów w zakładzie Remtrak po Opocznemartykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. Prawie 1,5 mld złotych na modernizację 150 wagonów w zakładzie Remtrak po Opocznem
Kolejne nowe miejsca pracy w branży kolejowej, w województwie łódzkim. W piątek 15 listopada br. PKP Intercity oraz zakłady Remtrak pod Opocznem (woj. łódzkie) podpisały umowy na modernizację 150 wagonów. Ich wartość to prawie 1,5 mld zł.
208 mln zł na rozwój sieci elektroenergetycznych na Podkarpaciu i Lubelszczyźnieartykuł
Pokaż artykuł
208 mln zł na rozwój sieci elektroenergetycznych na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie
Ministerstwo Klimatu i Środowiska podpisało umowy o dofinansowanie dwóch projektów realizowanych przez PGE Dystrybucja S.A., które przyczynią się do rozwoju inteligentnych sieci elektroenergetycznych w województwach podkarpackim i lubelskim. Inwestycje zwiększą bezpieczeństwo dostaw energii, umożliwią dalszy rozwój odnawialnych źródeł energii oraz wesprą rozwój elektromobilności i lokalnej przedsiębiorczości.
PKP Intercity coraz bardziej zielone. Powyżej 80% taboru nie emituje spalinartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity coraz bardziej zielone. Powyżej 80% taboru nie emituje spalin
Kolej emituje 4 razy mniej CO2 niż transport drogowy i blisko 5 razy mniej CO2 niż transport lotniczy. W PKP Intercity powyżej 80% taboru wcale nie emituje spalin. Już w 2026 roku spółka planuje wykorzystywać 100% prądu z odnawialnych źródeł energii, wykorzystywanej w zapleczach technicznych, warsztatach i innych budynkach. Z zielonej energii będą korzystały niedługo także pociągi przewoźnika.
European Energy z kredytem na budowę farm fotowoltaicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
European Energy z kredytem na budowę farm fotowoltaicznych w Polsce
European Energy, duński deweloper i inwestor w sektorze energii odnawialnej, pozyskał 143,7 mln zł finansowania od mBanku na budowę dwóch przełomowych projektów fotowoltaicznych w Polsce o łącznej mocy 70 MWp w województwach pomorskim i zachodniopomorskim.
Katowice przyciągają inwestorów z całego świataartykuł
Pokaż artykuł
Katowice przyciągają inwestorów z całego świata
Atrakcyjna lokalizacja na przecięciu transeuropejskich szlaków transportowych, dostępność nowoczesnych powierzchni komercyjnych oraz wysoki profesjonalizm kadry pracowniczej przyciągają do Katowic przedstawicieli biznesu – inwestorów i najemców. Miasto dawniej kojarzone jedynie z przemysłem ciężkim należy dziś do grona najszybciej rozwijających się ośrodków i jest jedną z pięciu lokalizacji w Polsce najchętniej wybieranych przez przedsiębiorstwa z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Raport "Katowice, miasto z pasją!" pokazuje, jaki potencjał biznesowy drzemie w tym regionie, szczególnie w obszarze nieruchomości komercyjnych i związanych z nimi inwestycji.
Prosument lokatorski z podpisem Prezydentaartykuł
Pokaż artykuł
Prosument lokatorski z podpisem Prezydenta
Promująca wykorzystanie OZE w blokach i wprowadzająca instytucję tzw. prosumenta lokatorskiego nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii została podpisana przez Prezydenta. Dzięki nowym przepisom wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe i TBS-y będą mogły zarabiać na sprzedaży nadmiaru wyprodukowanej energii elektrycznej.
REKLAMA